Všechno začíná ve věku 35 let: to jsou známky toho, že menopauza brzy přijde! Máte tyto příznaky?

Menopauza je konec menstruačního cyklu ženy, a tím i konec její plodnosti. Tato přirozená fáze života se obvykle vyskytuje ve 40. nebo 50. letech.

Menopauza nemůže nastat přes noc. Ve skutečnosti se to děje ve třech fázích:

Toto je první fáze menopauzy a menstruační cyklus začíná být nepravidelný.

Během tohoto období budete pociťovat příznaky, jako je suchost intimní oblasti a problémy se spánkem.

Po roce bez menstruace jste oficiálně v menopauze.

Co čekat?!

Když začnete pociťovat následující příznaky, je důležité navštívit lékaře.

Příznaky zahrnují:

– nepravidelná menstruace

– suchost intimní oblasti

– vlny veder

– noční pocení

– problémy se spánkem

– změny nálady

– přibývání na váze a pomalý metabolismus

– kůže uší

– ztráta plnosti prsou

Existuje několik běžných způsobů léčby, které lékaři předepisují, aby pomohli zvládnout příznaky menopauzy, takže je dobré se s nimi poradit.

Většina žen není připravena na nástup příznaků menopauzy a nastupuje panika. Přestože jsou příznaky náhlé, jsou zcela přirozené.

Pozor: tyto příznaky varují, že se nejedná o menopauzu, ale o něco mnohem vážnějšího!

Když dosáhnete určitého věku, je snadné vše, co se vám stane, připsat menopauze. Návaly horka, pocení, změny nálad, to všechno jsou příznaky menopauzy, ale buďte opatrní, protože mohou být i indikátory něčeho mnohem nebezpečnějšího. Následujících pět příznaků byste neměli ignorovat, protože možná vám vaše tělo říká, že máte mnohem větší problém, než se zdá.

  1. Porucha menstruačního cyklu

Jedním z prvních, ale také hlavních příznaků, že vstupujete do menopauzy, jsou změny ve vašem menstruačním cyklu. Někomu se stává, že dostane častější menstruaci, někomu naopak rychleji a častěji než dříve. Pokud však zaznamenáte silné krvácení, začnete dostávat menstruaci častěji než každé tři týdny nebo zaznamenáte krvácení po sexu, poraďte se se svým lékařem. Je možné, že jde o polypy, myomy na děloze nebo dokonce rakovinu děložního čípku. Je velmi důležité to zjistit včas.

  1. Návaly horka a pocení během spánku

Až v 80 % situací mají ženy v perimenopauze návaly horka a noční pocení, které někdy trvá až sedm let. Pokles estrogenu může ovlivnit vaše tělo tím, že mu znemožní regulovat teplotu. Může však být také indikátorem hypertyreózy (nadměrná činnost štítné žlázy), která je ještě více matoucí s jinými příznaky, které se objevují. Některé z nich jsou vypadávání vlasů a nepravidelný cyklus. Proto radíme udělat si krevní test a zjistit, o co jde.

  1. Ztráta vlasů

Pokles estrogenu vede k různým změnám ve vašem těle, z nichž jedna je nepříjemná – vypadávání vlasů. Riziko vypadávání vlasů se zvyšuje u žen, jejichž matky a babičky také v pozdějších letech rychle přicházely o vlasy. Pokud však zaznamenáte neobvyklé množství vypadávání vlasů, navštivte lékaře. Může jít o narušenou práci štítné žlázy, problémy s pamětí, ale i příznaky rakoviny prsu.

  1. Rychlý tep

Vaše srdce začne bít rychle nebo nepravidelně. Zejména při návalech horka, kdy je podle výzkumů pozorováno zrychlení o osm až šestnáct tepů. Pokud však vaše srdce rychle bije i v jiných situacích, poraďte se se svým lékařem. Arytmie přichází s věkem, ale ne všechny jsou neškodné, protože některé mohou naznačovat vážné problémy kardiovaskulárního systému. Menopauza může také vést k panickým záchvatům, které automaticky způsobují zrychlený srdeční tep. V tomto případě však doporučujeme promluvit si s psychologem.

Pokračování na další straně