Pokud také rádi pálíte vonné svíčky, okamžitě přestaňte – Vystavujete se vážnému nebezpečí

Dlouho před vynálezem žárovky byly svíčky a lampy hlavním zdrojem světla v domácnostech lidí. Dnes je situace úplně jiná, ale svíčky zůstaly, rádi je používáme hlavně na podzim a v zimě.

V dnešní době jsou svíčky velmi oblíbené jako dekorace a mají mnoho různých tvarů a vůní. Odborníci však varují před nadměrným používáním tohoto typu přípravků. Níže se dozvíte, proč byste v našem bytě neměli používat vonné svíčky .

Proč nepoužít vonné svíčky do bytu?

Přemýšleli jste někdy, co věda říká o vonných svíčkách, které jsou v dnešní době v módě? O jejich toxicitě se hodně diskutuje. Obecně se vědci domnívají, že takové produkty by se doma neměly používat vůbec . A to proto , že proces hoření svíček je zdraví škodlivý .

Několik analýz provedených výzkumníky odhalilo, že většina vonných svíček je vyrobena z parafínového vosku . Tento typ vosku se vyrábí z ropy jako vedlejší produkt při výrobě benzínu.

Studie z roku 2017 zjistila, že pálení parafínu uvolňuje chemikálie, které jsou potenciálně škodlivé pro lidské tělo . Příkladem je toluen.

Hořící svíčky uvolňují do vzduchu těkavé organické sloučeniny a částice . Tyto malé částice se mohou snadno dostat do plic . Vědci vyjádřili obavy ze srdečních a plicních problémů z dlouhodobého vystavení těmto částicím .

Pokud jde o těkavé organické sloučeniny, ty se při kontaktu se vzduchem v místnosti se svíčkami rychle mění v plyn. Podle odborníků jsou některé z nich potenciálně karcinogenní.

Pokrčování na další straně