Vložte to do trouby a ráno bude zářivě čistá: Trik, jak odstranit mastnotu bez chemie a drhnutí

Neexistuje lepší způsob, jak odstranit mastné skvrny z trouby. Existují velmi snadné a zajímavé způsoby, jak odstranit mastné skvrny ulpělé na roštu trouby bez použití chemikálií, ale jeden TikToker potěšil své sledující tím, že ukázal, jak troubu nedrhnout. Proč se jedlá soda a ocet používají společně? Jedlá soda je vlastně hydrogenuhličitan sodný a v kombinaci s octem s vysokým obsahem alkoholu dokáže úspěšně „manipulovat“ s molekulami.

Profesor chemie na Oregonské státní univerzitě, říká, že jedlá soda je opakem octa, ale je více stimulující než ocet a funguje tak, že „rozpouští organické látky“. Ocet a jedlá soda jsou na opačných koncích stupnice pH, která udává, jak kyselá nebo zásaditá je látka. Protože je jedlá soda zásaditá, rozpouští organické sloučeniny, které tvoří špínu a mastnotu, a minerální povaha jejích částic jí umožňuje jemné čištění bez poškrábání.

Ocet dále rozkládá minerály a spojení těchto složek přináší úžasné výsledky! Když se jedlá soda smíchá s octem, kyselina rozloží jedlou sodu a uvolní plynný oxid uhličitý, který pomáhá úplně odstranit nečistoty.

Pokračování na další straně