Víte, jaké jsou první příznaky Alzheimerovy choroby? Pokud není nemoc rozpoznána, může velmi rychle postupovat

Alzheimerova choroba je onemocnění, které postihuje především fungování mozku. Již několik dní před vznikem onemocnění se mohou v mozku objevit změny, kterých si nevšimnete. Tvrdí to odborníci, kteří se touto nemocí zabývají. Pokud máte problémy s pamětí a nepamatujete si základní věci, měli byste se poradit s lékařem.

Charakteristickým rysem je ztráta paměti. Může, ale nemusí k ní docházet postupně. Můžete snadno zapomenout důležité údaje, které jste si dlouho pamatovali. Můžete použít chytrý telefon nebo notebook, aby si je zapamatoval za vás? Možná se u vás již rozvinulo nějaké onemocnění. Pokud se jedná pouze o stres, můžete si údaje rychle znovu zapamatovat. Pokud se vám zdá, že zapomínáte i důležité schůzky, musíte být opatrní. Možná však nevíte, kde jste a jak jste se tam dostali.

Dalším časným příznakem jsou problémy se zapamatováním pravidel, například při hraní stolních her. Můžete si však také všimnout problémů s domácími pracemi. Pokud je příčinou stres, mohou dokonce zapomenout, jak se zapíná pračka. Mohou se také objevit problémy se zrakem. Potíže se čtením, rozpoznáváním barev nebo řízením auta jsou příznaky, které by se neměly podceňovat.

Zastavíte se uprostřed věty a nevíte, jak pokračovat? I to může být dlouho skrytý příznak. Příčinou neschopnosti mluvit nebo reagovat může být stres, pokud však přetrvává delší dobu, je vhodné vyhledat lékaře. Je také možné, že v důsledku frustrace děláte chyby v různých předmětech. Někdy se to každému podaří, ale pokud se to stává často, jedná se o problém, který je třeba řešit.

Pokračování na další straně