VAŠE RTY ZMĚNILY BARVU: Tento stav má 4 důvody, JEDEN JE NEBEZPEČNÝ

Změna barvy rtů může být příznakem některých vážnějších onemocnění…

Změna barvy rtů může naznačovat některé zdravotní stavy, varují lékaři.

Naše kůže se skládá z mnoha vrstev, ale naše rty jsou tvořeny pouze třemi, díky čemuž jsou tenké a obzvláště citlivé. Barva kůže také hraje důležitou roli ve vzhledu rtů. Čím světlejší pleť, tím světlejší budou rty.

Existují různé důvody, proč se barva rtů mění, a některé z nich jsou:

Špatný průtok kyslíku – kvůli špatnému průtoku kyslíku se mění barva rtů. Tento stav se nazývá cyanóza. Objevuje se, když hladina saturace kyslíkem klesne pod 85 procent nebo pokud máte nízké hladiny hemoglobinu.
Anémie – rty zblednou nebo zbělají, pokud trpíte anémií. To je způsobeno stravou s nízkým obsahem železa, nedostatkem vitaminu B-12, silnou menstruací a střevním krvácením.
Kouření – tento zlozvyk způsobuje černé rty v důsledku silné pigmentace zbytků cigaretového popela. Dalším důvodem je Addisonova choroba, ke které dochází, když nadledvina neprodukuje dostatek kortizolu.
Vysoké vystavení slunci – v tomto případě se na rtech objevují skvrny, které se liší barvou od světle až po tmavě hnědou. Je však důležité zkontrolovat jakékoli nové skvrny na rtech, protože i rakovina kůže může vypadat jako neškodná skvrna způsobená sluncem.
Ošetření barevných rtů

Pokračování na další straně