Váček na dásni: Tady je to, co se vám vaše tělo ve skutečnosti snaží říctVáček na dásni

Váček na dásních obvykle nezpůsobuje silnou bolest. V některých případech není tento zubní problém doprovázen žádnou bolestí.

Ale fyzický vzhled tohoto vředu na dásně může být použit zubním lékařem jako parametr, který určuje stupeň pokroku. Někdy to může být jen přebytečná dáseň, která se objevila v důsledku infekce v oblasti mezi dásněmi a zuby.

Totiž píštěl na dásni vzniká nejčastěji v důsledku infekce zubního nervu. Příčinou této infekce je kaz, který nebyl včas ošetřen. Kromě dutin existuje mnoho důvodů, proč se na dásních vyskytují infekce, píštěle a afty.

Fistula na dásni slouží k vypouštění hnisu z místa vzniku do dutiny ústní. Projevuje se jako malý červený hrbolek na sliznici. Tvorbu píštělí mohou ovlivnit vylomení zubů, zánět dásní, ale i fyzický úder do oblasti zubu.

Infekce a záněty zubů a dásní se často mohou rozšířit i do dalších částí hlavy a krku, proto je důležité záněty včas léčit. V první řadě je důležitá dentální hygiena, pravidelné zubní prohlídky a opravy.

Příčiny mohou být různé a tyto jsou nejčastější:

– infekce způsobená onemocněním zubů nebo dásní,
– alergická reakce,
– tvorba hematomů v důsledku krvácení,
– zlomenina čelistních kostí.

Fistule sama o sobě nebolí, bolest ucítíte dotykem nebo tlakem. Vzhledem k tomu, že je naplněný tekutinou, poznáte ho až při nafouknutí.

Kromě bolesti na dotek můžete zaznamenat také tyto účinky:

– bolest, která se šíří do zbytku dásní a dutiny ústní,
– teplo v oblasti zánětu,
– zarudnutí kůže,
– hnisavá tekutina,
– potíže se zavíráním úst,
– zvýšená teplota.

Pokračování na další straně