Už jste vyzkoušeli nejsilnější nápoj, který vám smaží sádlo na břiše? (recept)

Tento balzám (nebo jak mu mnozí říkají nápoj) odstraňuje přebytečný tuk a vodu z těla, zlepšuje mozkové funkce, zlepšuje paměť, zlepšuje sluch a zrak…

Hlavní ingredience tohoto receptu jsou čerstvý křen, nestříkané citrony s kůrou a med. O medu a citronu toho bylo řečeno již mnoho, proto se nyní před receptem krátce podíváme na křen.

Nejčastěji se v dietě používá kořen rebarbory, ale mladé listy rostliny jsou mimořádně chutné a trochu kořenité. Díky svému složení (vitamín C, draslík, vitamín B1, vitamín B6, železo, vápník, vitamín B2, hořčík, fosfor (). Ren je nejen gurmán, ale také výjimečný jako léčivý prostředek.

Je nepostradatelným doplňkem různých pokrmů, zejména tučných, protože napomáhá snadnějšímu trávení. Ren čistí organismus, zrychluje metabolismus, odstraňuje únavu, proto se nejvíce doporučuje diabetikům. Stimuluje růst a vývoj prospěšných bakterií ve střevě.

Čerstvý kořen lze používat po celý rok, pokud je pohřben ve vlhkém písku nebo je včas uchováván v suterénu. Pokud máte větší kořen, můžete potřebné množství nastrouhat, zbytek zabalit do alobalu a nechat v lednici v krabici na zeleninu.

Pokud chcete, aby nastrouhaný křen zůstal čerstvý i po třech týdnech, smíchejte ho se lžičkou cukru a 4 lžícemi citronové šťávy nebo octa. V dobře uzavřené sklenici vydrží křen stát v lednici až 3 týdny.

Pokračování na další straně