Tyto pachy mohou přilákat hady do vašeho dvora

Hadi mohou být přitahováni určitými vůněmi a vycítí, co potřebují, ať už hledají potravu, úkryt, vodu nebo cokoli jiného.
„Primárně hadi vycítí své okolí pomocí procesu nazývaného chemorecepce,“ vysvětluje odborník na hady AH David. Vysvětluje, že nemohou vnímat vůně nosem jako lidé a namísto toho využívají speciální orgán, který se nazývá Jacobsonův orgán nebo vomeronazální orgán. „Tento orgán je spojen s ústy a když hadi vyplazují jazyk, sbírají částice z vzduchu, které jsou poté zpracovávány tímto orgánem.“ Díky tomu mohou hadi nakonec najít chemické stopy nebo „vůně“ ve svém okolí.
Buďte opatrní na následující vůně ve vaší zahradě, které by mohly přitahovat hady.

Trus hlodavců

Hadi se nemusí nutně zajímat o zdroje potravy, jako jsou odpadky nebo zbytky jídla, ale jejich kořist ano. A pokud přilákáte hlodavce, mohou po nich přijít hadi, protože jsou jedním z největších zdrojů potravy pro hady.

„Pach hlodavců, jako jsou krysy, myši nebo křečci, může přitahovat mnoho druhů hadů, zejména větší druhy, jako jsou krajty, hroznýši a mnoho druhů krysích hadů,“ říká David. Poznamenává, že pokud má váš dvůr mnoho pachů hlodavců, jako jsou jejich výkaly nebo moč, mohlo by to také přitáhnout pozornost hadů, i když samotný hlodavec již není přítomen.

Pokračování na další straně