Trik, který pomůže vyčistit i velmi znečištěnou toaletu: stačí aplikovat přípravek!

Špinavý koberec vyčistíte bez chemie. Zkuste tuto metodu!

Pokud máte doma domácí mazlíčky a děti, víte, jak rychle se může koberec zašpinit. Kromě běžné špíny se stává, že musí odolat i různým dalším skvrnám. Také používání chemikálií u dětí nebo zvířat není bezpečná volba, chemikálie jsou velmi škodlivé pro alergiky.

Tato metoda nejen dokonale vyčistí všechny skvrny obecně, ale také odstraní zápach z koberce. Tuto metodu čištění sdílel člověk, který se živí prodejem koberců. Na konci článku je i video. Koberec vyčistíme ve dvou fázích.

Krok 1

Budete potřebovat:

  • 0,5 l horké vody;
  • 1 lžíce jedlé sody;
  • 4 polévkové lžíce octa (9%);
  • 2 polévkové lžíce libovolného mycího prostředku (i mycího prostředku na nádobí).

Metoda:

Nejprve koberec důkladně vysajte nebo vyčistěte.

Poté do velké mísy přidejte 300 ml teplé vody, přidejte lžíci jedlé sody a vše promíchejte. Poté přidejte 2 polévkové lžíce mycího prostředku. Vše znovu dobře promíchejte. Namočte houbu roztokem a potřete jím koberec. Nejlépe ho přetřete středně tvrdým štětcem. Koberec čistěte kartáčem krouživými pohyby. Poté celý koberec znovu navlhčete připraveným roztokem a nechte 30 minut působit. Soda rozpouští skvrny a nečistoty a proniká hluboko do vlákna.

Krok 2

Do misky přidejte 200 ml teplé vody. Poté přidejte 4 lžíce octa a dobře promíchejte.

Upozornění: Protože ocet může poškodit některé umělé koberce, vyzkoušejte roztok před použitím na malém nenápadném místě.

Aplikujte tento roztok na koberec pokrytý prvním roztokem. Ocet bude reagovat se sodou, nečistoty se vytlačí na povrch a pěna mycího prostředku jim nedovolí zůstat. Každá ingredience je důležitá, pokud chcete, aby byl výsledek dokonalý.

Nyní koberec znovu otřete kartáčem a nechte dalších 5 minut působit. Poté vezměte vlhký hadřík a setřete špinavou pěnu. Koberec se nejlépe čistí na rovném povrchu a nechá se uschnout. Poté znovu vysajte.

Všechno je hotovo! Koberec bude čistý jako nový.

TIP: V závislosti na velikosti koberce můžete zvýšit množství přísad.

Video, jak to všechno udělat:

Zdroj:youtube

1
2