TOTO JSOU KLÍČOVÉ PŘÍZNAKY LEUKÉMIE, KTERÉ BYSTE NEMĚLI IGNOROVAT

Leukémie je rakovina kostní dřeně. Stále není známo, co toto onemocnění způsobuje, ale zdá se, že jeho vývoj ovlivňuje několik faktorů, jmenovitě genetické faktory, záření a chemické látky.

Leukémie je také nejčastější rakovina, která se vyskytuje u dětí a dospívajících. Jako mnoho druhů rakoviny a leukémie je ve svých počátečních stádiích asymptomatická. Ale protože krev proudí celým tělem, tato rakovina se rychle šíří.

Existuje několik typů leukémie, konkrétně akutní leukémie, která se léčí kombinací chemoterapie, dále chronická lymfocytární leukémie, která se vyskytuje u starších osob, akutní myeloidní leukémie a chronická myeloidní leukémie.

Příznaky leukémie

Anémie je stav, při kterém ve vaší krvi chybí dostatek zdravých červených krvinek pro přenos kyslíku po těle. V důsledku toho mohou vaše buňky začít hladovět. Mezi příznaky anémie patří únava, bledá kůže a pocit toku.

Leukémie může také způsobit snadné krvácení. Pokud zjistíte, že i sebemenší rána vás pohmoždí, může to být varovné znamení.

Leukémie může také způsobit krev v moči nebo stolici a zvýšit frekvenci krvácení z nosu nebo způsobit krvácení z dásní při jídle nebo čištění zubů.

Pokračování na další straně