TOTO JE PRVNÍ ZNÁMKA, ŽE MÁTE SYNDROM NEKLIDNÝCH NOH: Zde je to, co to znamená

Syndrom neklidných nohou (RLS) je stav, který způsobuje nekontrolované nutkání pohybovat nohama, obvykle kvůli nepohodlí, neklidu

Nejčastěji se tak děje večer nebo v noci vsedě nebo vleže. Pohyb nohou dočasně zmírňuje nepříjemný pocit. Syndrom neklidných nohou se může objevit v jakémkoli věku a s věkem se často zhoršuje. Může narušit spánek a tím narušit každodenní činnosti. Jednoduché kroky sebeobrany a změny životního stylu mohou pomoci zmírnit příznaky. Léky také pomáhají mnoha lidem, kteří trpí RLS.

Podle jakých příznaků se syndrom pozná

Hlavním příznakem je nutkání pohybovat nohama a další funkce zahrnují:

Pocit, který nastupuje během odpočinku, obvykle po dlouhém ležení nebo sezení, např. v autě, letadle nebo kině.

Zmírnění symptomů během pohybu; nepohodlí nohou klesá s pohyby, jako je protahování, škubání nohou, chůze nebo chůze.
Zhoršení příznaků večer, příznaky se vyskytují především v noci.
Noční záškuby nohou – RLS může být spojeno s dalším, častějším stavem zvaným periodický pohyb končetin ve spánku, který způsobuje škubání a kopání nohou, možná po celou noc, když spíte.
Lidé obvykle popisují příznaky jako abnormální, nepříjemné pocity v nohou nebo chodidlech. Příznaky jsou většinou vzájemné. Tento syndrom zřídka postihuje jiné části těla, jako jsou ruce.

Těžko popsatelné pocity

Pocity, které se nejčastěji vyskytují v končetinách, jsou pocit stažení, bolest, svědění, proudění… Někdy je obtížné tyto pocity vysvětlit. Lidé s RLS obvykle nepopisují tento stav jako svalové křeče nebo ztuhlost, ale důsledně popisují touhu pohybovat nohama. Příznaky obvykle kolísají v závažnosti a někdy mizí a po určitou dobu se vracejí.

Pokračování na další straně