TOHLE MUSÍ POUŽÍT KAŽDÁ ŽENA V MENOPAUSE: Zabraňuje depresím, pocení, bolestem a infekcím! (RECEPT)

Menopauza je klíčovou fází v životě každé ženy. Během tohoto období vaječníky přestanou produkovat estrogen a progesteron. Menopauza se obvykle vyskytuje u žen ve věku padesáti a více let.

Postmenopauza je termín, který označuje období od nástupu menopauzy do konce života ženy. Od této chvíle žena nemá menstruaci. Kvůli sníženému počtu hormonů je žena po menopauze vystavena některým onemocněním. Naštěstí jedno koření zmírňuje příznaky menopauzy a postmenopauzy a tím je kurkuma.

Výhody kurkumy během menopauzy

1. Chrání před vznikem krevních sraženin

První prospěšná vlastnost kurkumy během menopauzy souvisí s kardiovaskulárním systémem. Je dobře známo, že na začátku tohoto období se naše srdce stává zranitelným. Ženy se s problémem krevních sraženin setkávají poprvé. Přestože existují vhodné léky, které zabraňují tvorbě krevních sraženin, tyto stejné léky často způsobují řadu nežádoucích účinků. Kurkuma zabraňuje trombóze a její užívání nemá žádné nežádoucí následky.

2. Je bohatý na fytoesterogeny

Fytoestrogeny jsou rostlinného původu a svými účinky připomínají estrogeny produkované lidským tělem. Jednou z výhod kurkumy je, že toto koření obsahuje velké množství fytoestrogenů.

Pokračování na další straně