TICHÝ ZABIJÁK U VÁS DOMA: Pokud tohle máte doma, okamžitě se toho zbavte, protože může způsobit rakovinu!

Sladká vanilka, čokoláda, jablko a skořice jsou vůněmi mnoha drahých vonných svíček nebo osvěžovačů vzduchu, ale co se vlastně skrývá za tou lákavou zástěnou?

Nová studie tvrdí: Vaše zdraví je v ohrožení !

Výsledky nejnovějších výzkumů totiž ukázaly, že produkty, jako jsou vonné svíčky a různé vonné osvěžovače vzduchu, jako jsou gely, nám mohou způsobit velké nevolnosti. Vědci dospěli k závěru, že dlouhodobé vystavení těmto produktům může vést k rozvoji nádorů, poškození plic a astmatu. A nejen to, jejich chemické složení dokáže transformovat strukturu DNA.

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi vychutnávají atmosféru vonných svíček, jistě vás šokuje fakt, že vůně jako ta připomínající kadidlo ve svíčkách mohou způsobit karcinogenní mutace DNA. Chemikálie z takových svíček se mohou dostat do vašich plic a způsobit vážné reakce, uvedla studie. Jedovaté jsou i dřevité vůně, dokonce více než například tabákové výrobky, píše Womansday.

Osvěžovače vzduchu, na druhé straně, mohou být spojeny s astmatem a hormonální nerovnováhou. Část výzkumu ukázala, že takové osvěžovače mohou obsahovat vysoké hladiny formaldehydu, který zase může způsobit rakovinu krku a nosu.

Pokračování na další straně