Tento zázračný nápoj může kuřákům pomoci vyčistit plíce, ale nejlepší je stejně okamžitě přestat kouřit

Kouření je velmi zlozvyk, a jakmile se stane závislostí, je velmi obtížné s ním přestat. Obzvláště obtížné je to pro lidi, kteří kouří již mnoho let. Tabák je návykovější než tvrdé drogy, jako je heroin nebo kokain. V některých zemích platí velkou část vybraných daní kuřáci, kteří vydávají velkou část svých příjmů na nákup cigaret. Víme, že kouření je zdraví škodlivé, přesto mnoho lidí nadále kouří. Podle údajů z USA má kouření na svědomí 480 000 úmrtí ročně. Ještě znepokojivější je, že 41 000 z těchto úmrtí je způsobeno pasivním kouřením.

Kouření je zlozvyk a vede k závislosti

Cigarety obsahují složky snižující stres, což je hlavní důvod, proč se mnoho lidí uchyluje ke kouření v těžkých chvílích nebo při problémech. Nemá však smysl obětovat své zdraví a ohrožovat kvůli tomu své okolí. Je v jejich nejlepším zájmu přestat kouřit a vyzkoušet přírodní prostředky na čištění plic, aby se zbavili nikotinu nahromaděného v dýchacím systému.

Onemocnění dýchacích cest jsou nejčastějším typem onemocnění, které postihuje kuřáky

Před uvedením receptu se zamysleme nad možnými riziky kouření. Většina kuřáků si již uvědomuje nebezpečí kouření, protože způsobuje značné poškození dýchacího systému včetně krku, jazyka a plic. Může také způsobit onemocnění dýchacích cest, jako je astma a rozedma plic. Kuřáci mají 12-13krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na plicní choroby než nekuřáci.

Kouření zkracuje život člověka 

Nejčastějšími onemocněními kuřáků jsou rakovina plic, ústní dutiny a jícnu, ale tabák způsobuje víc škod, než by se dalo vymyslet. Močový měchýř, krev, břicho, slinivka břišní, ledviny, játra a děložní čípek mohou být vážně postiženy, pokud kuřáci vytrvají a pokračují v kouření. K mírným následkům kouření patří onemocnění dásní a poškození zubní skloviny, které může vyústit ve ztrátu perleťových bílých zubů. Kouření také oslabuje kosti a zvyšuje pravděpodobnost vzniku cukrovky. V neposlední řadě má kouření negativní vliv na zdraví mužských spermií a často způsobuje impotenci. Na druhou stranu, pokud ženy pokračují v kouření během těhotenství, může se snížit jejich plodnost a může se zvýšit pravděpodobnost potratu.

Pokračování na další straně