Tento jed může zničit vaše kosti – přesto ho mnozí z nás pijí každý den

Pijete obvykle tento nápoj? Pak je možná čas přestat!

Coca Cola je jedním z nejvíce konzumovaných nápojů na světě a mnoho lidí tento oblíbený nealkoholický nápoj pije denně.

Ale jak moc je to pro naše tělo opravdu dobré?

Podle CBS byla vytvořena infografika o tom, co se stane s vaším tělem v následujících 60 minutách poté, co vypijete láhev nebo plechovku koly.

Během 10 minut:   Cukr musí tělo vstřebat, celých 10 čajových lžiček. Ve skutečnosti by vám z toho množství cukru mělo být v krátké době špatně a špatně, ale kvůli kyselině fosforečné v sodě ne.

Po 20 minutách:   Hladina cukru v krvi stoupá. Inzulin je ovlivněn. Játra reagují přeměnou cukru na tuk.

Po 40 minutách:   Nyní tělo vstřebalo kofein. Zvyšuje se krevní tlak a rozšiřují se zornice. Kvůli zvýšenému krevnímu tlaku budou játra uvolňovat cukr do krve. Mozek hůře cítí nutkání spát.

Po 45 minutách:   Je stimulována produkce dopaminu, což je centrum potěšení v mozku. To může vytvořit závislost a touhu přijímat více látky, která dává mozku „odměnu“.

Po 60 minutách:   Kyselina fosforečná váže vápník, hořčík a zinek v tenkém střevě, zvyšuje se pálení. Vysoké dávky cukru a sladidel zvyšují vylučování vápníku močí.

Více po 60 minutách:   Pravděpodobně jste věděli, že po vypití koly musíte často na záchod. To jsou diuretické vlastnosti kofeinu. Ztrácíte vápník, hořčík a zinek, které byly na cestě do kostry, a také sodík, elektrolyty a vodu.

Dalších 60 minut:  Hladina cukru v krvi opět klesne a můžete se cítit podrážděně. Co je voda v Coca-Cola, se nyní odpařilo.

Pokračování na další straně