Tento čaj dokáže zázraky na oteklé nohy, kotníky a chodidla. Příprava je rychlá a úleva okamžitá

V tomto článku se dozvíte o mimořádně účinném přírodním čaji, který pomáhá na otoky. Poznejte rostlinu zvanou benedikt lékařský ( Cnicus benedictus ), který blahodárně působí na náš organismus. Květy, listy a stonky přinášejí našemu tělu mnoho výhod.

Až do poloviny 16. století se rostlina pěstovala po celé Evropě, zejména v klášterních zahradách benediktinských mnichů. Rostlina si získala pověst pro své léčivé účinky a dostala latinský název „Benedictus“ (Benediktův bodlák). Navzdory svému pichlavému vzhledu skrývá nepřístupný vzhled mnoho léčivých vlastností. Příčinou otoků jsou často játra, srdce nebo ledviny.

Rostlina má příznivé účinky na všechny tři orgány a pomáhá předcházet různým onemocněním. Používá se také jako diuretikum při zvýšeném vylučování moči. Třezalka tečkovaná je ze stejné čeledi jako třezalka benediktinská, která je rovněž darem zdraví. Stejně jako benediktin dokáže léčivě regenerovat jaterní buňky.

Příznivě působí i na zdraví trávicího traktu a tento čaj blahodárně působí na celkové zdraví. Nejlepšího účinku dosáhnete spojením bodlákového čaje s kopřivovým čajem. Kombinace těchto dvou rostlin je perfektní pro odstranění přebytečné vody z těla.

Pokračování na další straně