Tělo vysílá varovné signály, které ukazují na problémy s prokrvením cév. Lékaři varují, že byste je neměli podceňovat!

Náš oběhový systém neboli cévy jsou naprosto zásadní součástí našeho těla. Krev je životodárná tekutina, která proudí do všech našich orgánů a pomáhá tělu plnit jeho funkce. Zdraví našeho srdce a cév však může být snadno ohroženo. Hlavní příčinou je náš životní styl, který nás spíše zdržuje od zdravého stravování a pravidelného pohybu.

Mnohem častěji trpíme stresem a únavou, jíme nekvalitní potraviny a konzumujeme nezdravé tuky, cukry a alkohol, které cévám škodí. Co se stane, když jsou cévy zablokované? V důsledku toho může dojít k ucpání cév a žil. Zastaví se průtok krve, zvýší se krevní tlak, zhorší se krevní oběh a naše tělo přestane normálně fungovat. Časem se tento stav může zhoršit a přerůst v závažné zdravotní problémy.

Nepodceňujte ucpané tepny a je klíčové dbát na signály, které vám tělo vysílá a naznačují, že něco není v pořádku. Mezi nejčastější příznaky ucpaných tepen patří následující.

Bolest, otok a necitlivost nohou

Pokud máte při chůzi bolest nebo necitlivost lýtka, může to být způsobeno ucpanou žilou nebo tepnou. Pokud pocítíte úlevu, když nohu zvednete, aby se krev vrátila zpět do srdce, je jasné, že příčinou je žilní nedostatečnost. V noze se hromadí přebytečná krev, kterou žíly nemohou odvést. To může vést k bolesti a otokům a také ke zvýšení krevního tlaku, což neúměrně zatěžuje srdce a oběhový systém.

Pokračování na další straně