Nikdo si nedokáže představit, že těchto šest návyků vás přiblíží ke stárnutí alarmující rychlostí

Již dlouho je známo, že kouření a alkoholismus způsobují vrásky. To je pravda. Ale nejen oni nás promění v prarodiče s předstihem. Jsou i věci, které jsou na první pohled celkem nepodstatné.

Léta nikoho nešetří a s přibývajícím věkem naše pleť trpí stále více. Musíte se uchýlit k drahým kosmetickým procedurám, koupit spoustu kosmetických přípravků. Ale nejen to může pomoci zachovat krásu a mládí. Stojí za to změnit některé návyky, které se zprvu zdají neškodné, ale nakonec pleť stárnou hůř než čas.

1. Použití tonik s obsahem alkoholu

Jak působí pleťová voda s alkoholem a proč je škodlivá? Alkohol se bohužel nachází v mnoha kosmetických přípravcích, zejména v pleťových vodách. Tato složka má však na pokožku velmi negativní vliv. Vysušuje lipidovou vrstvu, která pokožku chrání. Vlhkost se odpařuje a pokožka se stává napjatou a podrážděnou. Před nákupem výrobků pro péči o obličej si pečlivě přečtěte složení.

2. Neschopnost ovládat vlastní mimiku

Neuvědomujeme si, jak se mění naše mimika, když jsme ve stresu nebo úzkosti. Ve chvílích napětí svraštíme čelo, našpulíme rty, někdy se kousneme, stáhneme bradu k sobě nebo zvedneme obočí. Tyto výrazy neprospívají mladistvé pleti, zejména pokud se vyskytují často. Čím intenzivnější jsou emoční vzestupy a pády, tím rychleji se vrásky tvoří. V dnešní době je nemožné nebýt napjatý, ale musíme se naučit uvolňovat obličejové svaly a ovládat mimiku.

Pokračování na další straně