Těchto 10 skrytých příznaků, že máte nemocné srdce, byste neměli ignorovat

Stále se vám nepodařilo zaběhnout kruh, který jste si dnes stanovili? Jsou vaše dásně oteklé? Jste v posteli nepoužitelní a vaše bérce ztratily ochlupení? Aby také ne – to všechno jsou příznaky srdečního onemocnění, na které nikdy nepomyslíte.

1. Rychle se unavit při fyzické aktivitě
Obvykle uběhnete 4-6 km denně bez obtíží, ale najednou už to nezvládnete, protože jste unavení podobně jako při chřipce? To by mohlo být jasným znamením, že vaše srdce nepumpuje dostatek krve kolem vašeho těla.

Pokud po kvalitním odpočinku a povzbuzujícím spánku cítíte stále stejnou únavu, navštivte ihned svého lékaře.

2. Máte problém s erekcí
Erektilní dysfunkce je jedním z častých signálů, že se srdcem není něco v pořádku. Úzkost, deprese a stres mohou také způsobit potíže ve vašem sexuálním životě, ale neměli byste ignorovat skutečnost, že může jít o ucpání věnčité tepny, které brání krvi dostat se do vašeho penisu. Cévní erektilní dysfunkce je nejběžnějším typem sexuální dysfunkce a je obvykle způsobena jedním z těchto dvou onemocnění: aterosklerózou nebo endoteliální dysfunkcí. Ateroskleróza způsobuje kornatění a zužování tepen vedoucí k infarktu a mrtvici. Endoteliální dysfunkce brání vašim krevním cévám, aby se uvolnily podle potřeby, a to snižuje průtok krve tělem.

Příznaky erektilní dysfunkce se často objevují o dva roky dříve než ostatní příznaky srdečního onemocnění, a proto nabízejí šanci na včasný zásah a zastavení srdečního onemocnění na samém počátku vývoje.

Kašel je příznakem nemoci, nikoli nemocí samotnou

3. Náhle vás přepadne kašel, který týdny neustupuje.
Nenechte se dlouhotrvajícím kašlem zmást tím, že si myslíte, že jste se ošklivě nastydli. Pokud obvyklé léky proti kašli nepomáhají, může to být známkou toho, že máte problém se srdcem.

Někdy se tekutina v plicích hromadí v důsledku městnavého srdečního selhání, které může způsobit sípání a kašel připomínající astma nebo jiné plicní onemocnění, i když je to ve skutečnosti srdce. Nezdravé srdce může být viníkem chronické obstrukční plicní nemoci, což je velmi vážný stav, který pacientovi extrémně ztěžuje dýchání.

Pravda a mýty o spánkové apnoe – stavu, který při neléčení vede k náhlé srdeční smrti

Pokračování na další straně

1
2