Tato vůně jednou provždy vyděsí stříbřité rybky a provoní koupelnu

Stříbrnice se objevují na vlhkých místech, hlavně v koupelnách. Přestože jsou neškodní, nikdo je nevidí rád. Hledáte osvědčený způsob, jak se zbavit stříbřitých rybek z koupelny? Zde je pár triků, jak zjistit, zda máte doma stříbřité rybky a chcete se jich zbavit! A na konci článku najdete naše video na toto téma.

Jak vypadají stříbrné rybky?

Stříbrnice patří mezi šestiocasé, má stříbřitý bezkřídlý ​​pancíř o velikosti asi 7-10 mm. Má dlouhá, nitkovitá tykadla a tři štětiny na konci břicha. Naštěstí nepřenášejí nemoci ani kousnutí, takže nejsou nebezpeční.

Odkud se u nás doma berou stříbrné rybky?

Stříbrné rybky se objevují téměř ve všech zeměpisných šířkách na Zemi (kromě Arktidy a Antarktidy). Původním domovem vlhčích rostlin byly podle vědců tropy, které se do Evropy dostaly spolu s transportem obilí.

V domácnostech je přitahují zbytky jídla, které se nacházejí ve výklencích podlah nebo ve výklencích. Jedí také šupinatou epidermis, papír, len, bavlnu nebo hedvábí. Proto jsou jejich potravou koberečky nebo ručníky, protože stříbřití mají rádi teplé a vlhké místo, nejčastěji je najdete v koupelně.

Jak se zbavím stříbrných rybek z koupelny?

Stříbrné rybky jsou velmi odolné a bez potravy vydrží až rok! To znamená, že i když dům důkladně uklidíte a místnost vyvětráte, mohou se tito malí parchanti stále skrývat v různých koutech koupelny .

V první řadě utěsněte případné mezery a praskliny – k tomu můžete použít sádru nebo silikon. Zkontrolujte také, kolik kosmetiky máte v koupelně. Je dobré omezit množství kosmetických přípravků, pravidelně mýt (ukládání špinavých věcí láká stříbřité) a čistit talíře octem nebo dezinfekcí.

Pokračování na další straně