Tato věc je magnet na klíště. Nikdy si ho neberte s sebou do lesa

O tom, že klíšťata i přes svou malou velikost dokážou lidskému organismu způsobit obrovské škody, se ví již dlouhou dobu. Už několik let jich přibývá. Při procházce do lesa bychom měli být ostražití a nevystavovat se setkání s nezvaným hostem na těle.

Magnet na klíště

Málokdo si uvědomuje, co klíšťata přitahuje. Většina z nás si bez tohoto jediného předmětu nedokáže představit ani na chvíli vyjít z domu, ale působí na ně jako magnet.

O čem to je? Samozřejmě o telefonu! Než vyrazíme do lesa, měli bychom zvážit, zda ho opravdu potřebujeme – pokud ne, je nejlepší ho nechat doma.

Výzkumníci z University of Life Sciences v Poznani, University of Szczecin, University of Zielona Góra a Szafarik University, Technické univerzity a Veterinární univerzity v Košicích provedli výzkum, který je dovedl k šokujícím závěrům.

Během výzkumu se ověřovalo, jak klíšťata reagují na magnetická pole a rádiové vlny. Ukázalo se, že jsou citlivé na vlny o frekvenci 900 MHz. Co to v praxi znamená? Takové vlny produkují mobilní telefony, které má každý z nás.

Jak klíšťata reagují na jiné frekvence, zatím nebylo testováno. Jedno je jisté – jejich magnetický smysl je opravdu silný. Zajímavé také je, že rádiové vlny přitahují především ty parazity, kteří jsou infikováni bakteriemi, jako jsou borelie a rickettsie. Tyto bakterie jsou zodpovědné za přenos nemocí, jako je lymská borelióza.

Pokračování na další straně

1
2