Tato metoda pomáhá vyhubit slimáky v celé zahradě! Už nebudou ničit vaše rostliny!

Na našem kanálu YouTube jsme našli skvělé tipy pro boj se slimáky bez jakýchkoli chemikálií. Můžete se jich efektivně zbavit způsoby, které ukazuje toto video!

Slimáci totiž dokážou zničit úrodu za jednu noc!

Mnoho zahradníků utrpělo škody těmito škůdci. Za jednu noc dokážou slimáci zničit čerstvě vysazené sazenice na zahradě.

Milují křehké a mladé sazenice, které se mohou smrtelně poškodit a zničit veškeré vaše úsilí.

Tito škůdci mají velmi rádi mladé zelí, rebarboru, kapustu, fazole a také okurky. Dnes vám poradíme, jak před nimi ochránit úrodu!

Preventivní tipy – jak se vyhnout červům a chránit svou sklizeň !

Pozor na mokrá místa a kouty, kam nesvítí slunce. Slimáci mají rádi vysokou trávu a rádi se pod ní schovávají a také se rádi schovávají pod květináče. A plevel je pro slimáky oblíbeným zdrojem vlhkosti a stínu.

Stavidla takové kouty doslova vyhledávají a schovávají se v nich celý den.

Zeleninu nezalévejte ráno – během dne půda vyschne natolik, že se slimáci těžko dostanou k vaší sklizni.

Pěstujete rebarboru? Slimáci tyto rostliny velmi milují! Jejich velké listy poskytují tomuto škůdci výborný úkryt a díky rebarboře jsou tito tvorové schopni překonat opravdu velké vzdálenosti. Pokud tedy pěstujete rebarboru a chcete zachovat zbytek úrody, zasaďte rebarboru na okraj záhonů místo doprostřed zahrady.

Existují však i rostliny, které slimáci nemají rádi a doslova se jich bojí – tvrdé a pichlavé rostliny nebo bylinky s pronikavým aroma.

Slimáci nemají rádi tymián, šalvěj, rozmarýn, levanduli a měsíček. Pokud tyto rostliny vysadíte po obvodu květinové zahrady, vytvoříte přirozenou ochrannou bariéru proti slimákům.

Pomůže také, když mezi tyto rostliny schováte nejohroženější a nejkřehčí sazenice.

Větší sazenice s více než 4-5 listy mají větší šanci na přežití.

Vytvoření překážky – lze například použít pichlavé větvičky malin, ostružin, růží, jehličí. Poslouží i nastrouhané vaječné skořápky, ale pouze pokud tvoří ochranný pruh širší než 10 cm. Kávová sedlina funguje také proto, že kofein je pro slimáky škodlivý. Skvěle funguje i pilinová tyčinka posypaná kávou.

Pokračování na další straně

1
2