Takto se s vámi loučí játra. Tmavá moč a bledá stolice jsou znamením, že je třeba jít do nemocnice. Pokud si toho všimnete, nečekejte ani chvíli

Játra jsou velmi důležitým orgánem pro normální fungování organismu. Lékaři upozorňují, že pokud si všimnete některého z těchto příznaků, měli byste okamžitě zajít na vyšetření.

Navzdory obrovské regenerační schopnosti jater je nelze zcela vyléčit. Jak vysvětluje internista Joe Soliman, konkrétní příznaky onemocnění jater závisí na stadiu a závažnosti diagnózy. Některé příznaky jsou však zřejmé a návštěvu lékaře byste neměli odkládat, když se příznaky objeví. Ve skutečnosti platí, že čím dříve je léčba zahájena, tím větší je šance na úplné uzdravení.

Co způsobuje onemocnění jater?

Některým jaterním onemocněním můžete předcházet tím, že si budete udržovat zdravou váhu a nebudete pít příliš mnoho alkoholu. Podle současných výzkumů jsou tyto dva faktory nejčastějšími rizikovými faktory, které můžete ovlivnit. Mezi další časté příčiny patří virová onemocnění, genetické predispozice a nezvládnuté problémy imunitního systému.

Pokračování na další straně