Takhle se snadno zbavíte pupínků na zádech – Zvládnete to s něčím, co už doma máte!

Když se na obličeji objeví pupínek, je to bolestivé a nepříjemné. Mnoho lidí má pocit, že se na ně lidé dívají a často je komentují. Totéž platí pro akné na zádech a mnoho lidí zjišťuje, že se již neodváží nosit otevřené topy nebo šaty. Pokud máte akné na zádech, můžete si proti němu pomoci vyzkoušením následujících šesti tipů s využitím ingrediencí, které má mnoho lidí v kuchyni.

1. Jablečný ocet

Jablečný ocet je známým domácím prostředkem první pomoci a lze ho použít proti mnoha potížím, jako jsou křeče a žaludeční potíže. Ocet zřeďte s vodou v poměru 1 ocet na 2 vody. Než ho vyzkoušíte na celá záda, vyzkoušejte ho na malé ploše kůže, abyste zjistili, jak reaguje. Problematické místo namažte několika polštářky. Účinnost tohoto přípravku nebyla prokázána, ale ani vám neuškodí.

2. Kokosový olej

Akné obvykle způsobují bakterie, ale kokosový olej obsahuje vysoké množství kyseliny laurové, která může růst těchto bakterií potlačit. Obsahuje také velké množství vlhkosti, která pomáhá předcházet vzniku jizev. Doporučujeme ho vyzkoušet, pokud máte mírně mastný typ pleti. Ze 2 polévkových lžic kokosového oleje a 10 kapek tea tree oleje si připravte krém, který můžete nanést na pupínky, napěňte a naneste ráno nebo večer pro rychlou úlevu od bolesti.

Pokračování na další straně