Takhle se chová pes, když u svého páníčka ucítí nemoc: Cítí 5 špatných stavů a ​​3 úžasné věci

Věřte nebo ne, je dokázáno, že psi cítí rakovinu plic z dechu svého majitele!

Kromě toho, že se psi umí vycvičit k hledání pohřešovaných lidí a ukrytých drog, výbušnin a dalších předmětů, dokážou psi odhalit u svých majitelů nemoci díky jejich silnému čichu . Bavíme se přitom o průměrném mazlíčkovi, nikoliv o speciálně vycvičených zvířatech!

„Psí čich dokáže cítit jednotky v bilionu molekul , takže něco, co lze přirovnat ke kapce vody v olympijském bazénu, to je velikost molekuly, kterou pes dokáže detekovat. Mají 40krát více receptorů než člověk, a myslím, že je pro nás nepředstavitelné, abychom něco takového zažili,“ vysvětluje doktor Vet. Mario Babić za 24 hodin . Upozorňuje, že díky této schopnosti psi cítí každou změnu na našem těle.

„Cokoli, co změní náš čich , dokonce i na molekulární úrovni, je pro psa vnímatelné a ucítí to . Problém je v tom, že se ještě musíme naučit, jaké jsou stavy nebo nemoci, které nás mění do té míry, že se to stane dostupné psy, abychom je pak naučili reagovat a tím nám v roli pomocníků zachraňovali život.Měli byste však vědět, že pes není stroj, takže i to, co voní, nese vysokou pravděpodobnost , a ne 100% řešení. U určitých nemocí a stavů je pravděpodobnost velmi vysoká a pohybuje se až 80 % , ale stále existuje možnost, že je to pouze pravděpodobnost a ne skutečnost,“ říká doktor Babić.

Poukázal také na to, že britští vědci v současné době vyvíjejí robota, který by analyzoval molekuly psích pachů a předpovídal stupeň zhoubného nádoru jako pomůcku při diagnostice rakoviny prsu , ale to je stále daleko od realizace.

Pokračování na další straně