Tajemství gynekologa: osvědčený levný lék na svědění, plísně a zápach

Vaginitida je zánět sliznice pochvy. Toto nepříjemné onemocnění má každá pátá žena. Bakteriální infekce způsobuje spoustu nepříjemných projevů, o kterých se dívka stydí mluvit: bolest, svědění, zarudnutí, výtok s nepříjemným zápachem.

To přináší velké nepohodlí, takže musíte situaci co nejdříve napravit.

Původcem onemocnění může být infekce nebo houba. Jak léčit vaginitidu? Užívání antibiotik může situaci zhoršit narušením křehké poševní mikroflóry a chemikálie mohou způsobit alergie, suchost a pálení.

Gynekologové staré školy v tomto případě radí používat lidové prostředky, které zmírní nepříjemné příznaky, aniž by narušily přirozenou mikroflóru. Nejspolehlivějším a nejbezpečnějším prostředkem pro citlivé ženské orgány je heřmánek.

Heřmánkový odvar pro léčbu zánětu pochvy

Výplach heřmánkovým odvarem pomáhá předcházet vaginální dysbakterióze při vaginitidě. Postup by měl být prováděn, dokud příznaky zcela nezmizí. Na litr vody stačí 2 polévkové lžíce. farmaceutický heřmánek.

Vařený vývar se musí luhovat nejméně 5 minut, dobře sceďte a použijte teplý, ale ne opaření. Speciální stříkačka musí být dezinfikována varem. Kromě sprchování je pro ženy užitečné užívat heřmánek ve formě čaje.

Pokračování na další straně