Sucho v ústech může být příznakem vážného onemocnění! Dávejte pozor a zkontrolujte si svůj zdravotní stav

Sucho v ústech je symptom, což v podstatě znamená nedostatek slin v ústech. Sliny pomáhají kontrolovat hladinu bakterií a také obnovit rovnováhu v dutině ústní.

Sucho v ústech může být známkou toho, že jinde není něco v pořádku. To se může projevit příznaky, jako je lepkavý pocit v ústech, sucho nebo bolest v krku, potíže se žvýkáním nebo polykáním nebo dokonce zápach z úst.

Některé zdravotní stavy, jako je mrtvice, cukrovka nebo Alzheimerova choroba, se mohou projevit tímto způsobem, přičemž tyto příznaky mohou být také indikátorem autoimunitní poruchy, jako je HIV nebo Sjogrenův syndrom – dodal. Řekl, že je důležité promluvit si se svým praktickým lékařem, pokud tento příznak nezmizí.

1. Cukrovka

Lidé s cukrovkou jsou často náchylní k suchu v ústech kvůli vysokým hladinám glukózy v krvi a slinách, uvádí Diabetes.co.uk. To je také predisponuje k houbovým infekcím, jako je drozd, dodává charita.

2. Mrtvice

Podle organizace Stroke Association je běžné mít po mrtvici potíže s polykáním. To vám může způsobit symptom sucha v ústech a vést k nepříjemné chuti. Máte také větší pravděpodobnost, že dostanete infekce úst, pokud nemáte dostatek slin. Pokud máte potíže s polykáním, charita vám doporučila, abyste si promluvili s logopedem.

Pokračování na další straně