Studie ukazují: proto byste měli v noci okamžitě přestat spát s polštářem

Máte problémy s krkem? Pak by mohlo být dobré změnit své spánkové návyky. Ve skutečnosti existuje několik pozitivních účinků vynechání polštáře před spaním.

První polštáře se datují do starověku, kde byly vyrobeny z kamene a používali je pouze bohatí. Od té doby jsou naše polštáře měkké a pohodlné – a většina lidí si bez nich nedokáže spaní představit.

Ale jak dobré je spát na polštáři? Vědci to zpochybňují a některé studie naznačují, že zdaleka ne všichni lidé se cítí dobře, když nechávají hlavu v noci odpočívat na polštáři.

Shromáždili jsme 6 pozitivních věcí o spaní bez polštáře, které mohou zlepšit vaše zdraví i pohodu!

1. Pomáhá při bolestech zad

Spánek na příliš velkém počtu polštářů může vést k nepřirozené poloze během noci. I když polštář sám o sobě nezpůsobuje bolesti zad, může zmást několik základních příznaků . Když spíte bez polštáře, vaše páteř odpočívá a vaše tělo je ve své přirozené poloze.

2. Pomáhá při akné na krku

V některých případech mohou polštáře vést ke špatnému držení těla  při spánku a dlouhé ohýbání krku může způsobit problémy. Způsobují to především polštáře, které jsou buď příliš měkké, nebo příliš tvrdé.

3. Působí proti bolestem hlavy

Pokud se ráno probudíte s bolestí hlavy, problém může být ve skutečnosti polštář. Příliš vysoké polštáře zbytečně zatěžují krční svaly. Když se ráno probudíte, může vám způsobit mírnou bolest hlavy.

4. Dokáže snížit stres

Pokud je váš polštář v noci nepohodlný, je pravděpodobnější, že budete neklidní a budete se ve spánku zmítat. Čím více se během spánku pohybujete, tím méně času má vaše tělo na zotavení během noci. Dlouhodobé problémy se spánkem také ovlivňují vaši náladu a myšlení, což způsobuje, že vaše tělo během dne uvolňuje více stresových hormonů.

Pokračování na další straně