Strom peněz. Co by o něm měl každý vědět?

Peněžní strom má mnoho jmen: oválný crassula (Crassula ovata), medvědí ucho. Mnozí pravděpodobně slyšeli, že podle Feng Shui může tato rostlina přitahovat úspěch, bohatství a prosperitu. Málokdo však ví o léčivých vlastnostech této rostliny.

strom

Předpokládá se, že strom peněz je určitým ukazatelem zdravotního stavu lidí žijících v domě. Zdá se, že pohltí negativní energii nemocného a začne mizet.

Jakmile se však člověk uzdraví, rostlina se vrátí ke svému zdravému vzhledu. Jedním slovem, dokonce i na energetické úrovni je tato úžasná rostlina úzce spjata s lidmi.

VLASTNOSTI ZÁVODU

V lidovém léčitelství se hojně využívá šťáva z listů peněžních stromů a kaše z nich. Je to dáno obsahem flavonoidů, antivirovými, protizánětlivými a baktericidními vlastnostmi rostliny.

strom

Pokud jde o sílu léčivých vlastností, může peněžnímu stromu konkurovat pouze další slavný zelený lékař – aloe vera.

Peněžní strom je sice etablován jako přírodní léčivka, ale měl by být používán především zevně a s dostatečnou opatrností.

Důvodem je schopnost sukulentů rodu Crassula akumulovat arsen. Méně to však platí pro pokojové rostliny rostoucí v půdě s nízkým rizikem arsenu než pro jejich divoké příbuzné v Jižní Africe.

pokračování na další straně