Takto nebezpečné může být šťourání se v nose – zde je důvod, proč byste to neměli dělat

Až vás bude příště lechtat v nose a budete mít chuť vydat se na hledání pokladu ve vlastním nose, možná bude dobré to neudělat. Zvažte toto varování, než strčíte prst dovnitř a začnete kolem sebe kopat vránu.

Ve skutečnosti jsou tam horší bakterie, než se dříve myslelo, a podle vědců mohou skutečně způsobit infekce.

Není vůbec neobvyklé, že se děti dloubají v nose. Není neobvyklé, že to děláme i my dospělí, ale pravděpodobně to děláme, když se nikdo jiný nedívá.

Pravděpodobně 99 % všech lidí se každý den někdy během dne škrábe v nose. Nejen, že nevypadá tak svěže, ale je také potenciálně nebezpečný.

V klipu na YouTube, který zveřejnil Business Insider, přináší Erich P. Voight rozhovor a vysvětluje, proč bychom měli přestat strkat nos.

– Stafylokok je bakterie, kterou si vnesete do nosu, když do něj strčíte. Mohou žít v přední části nosu a když šťouchnete, mohou způsobit tření. Vředy způsobují tvorbu krve v nose, která je potravou pro bakterie a způsobuje další podráždění.

Záleží tedy na tom, kde jste předtím měli ruce, to může být důvod, proč se vám podaří zavést do těla opravdu nechutnosti. Dr. Voight také vysvětluje, proč je důležité, abychom své děti učili nehrabat se v nose.

Pokračování na další straně