Stačí jedna přírodní ingredience a z cívky vyraší nové listy!

Sansevieria je květina známá pod různými jmény – nejoblíbenější je hadí nebo tchynin jazyk – pro charakteristický tvar jejích listů. Je nejen krásnou dekorací, ale také přírodní čističkou vzduchu – přeměňuje toxiny na kyslík. Vyplatí se ji mít doma a vědět, jak se o ni starat a co dělat, aby cívka pustila nové listy.

Tyto rostliny jsou v poslední době velmi oblíbené, a to díky tomu, že se hodí do interiérů v minimalistickém nebo boho stylu, které nepřestávají být kánonem interiérové ​​módy. Někdy se jim také říká železné rostliny . Proč? Protože jsou extrémně odolné vůči nedostatku vody, vysoké teplotě a špatné kvalitě vzduchu. Tato (ani žádná jiná) rostlina by však neměla být vystavena takovým drakonickým podmínkám, vyplatí se o ně pečovat, aby rostly krásně a zdravě.

Jak se o ní starat?

  • Jeho poměrně silné oddenky jsou ve skutečnosti zásobárnou vody , což znamená, že spirála nevyžaduje časté zalévání. Poskytujete jí vodu každý týden? Je to příliš často! Stačí to udělat jednou za 3 nebo 4 týdny .
  • Pokud ji nepoškodí silné sluneční záření, mráz a průvan pro ni budou velmi nebezpečné.

Pokud má vaše spirála žluté nebo hnědé vrásčité listy nebo viditelně chřadne a začíná shazovat listy, je to červené upozornění! Jaké by to mohly být důvody?

  • potemnělé, měkké listy – je příliš chladno, možná to zapomenete sundat z parapetu, když větráte místnost
  • hnije – zaléváte příliš nebo příliš často
  • hnědá nebo žlutá – příliš suchá a příliš teplá
  • její celkový vzhled se zhoršil – napadli ji škůdci

Pokračování na další straně