Spousta lidí má v ústech tuto nechutnou věc: způsobuje zápach z úst a zde je návod, jak se ho zbavit

Víte, co jsou to mandlové kameny? Možná to máte taky!

Pokud máte všechny své mandle do počtu, je velká šance, že v nich máte i mandlí! Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že ho mají v puse, nebo si to nevšimne, když vypadne, ale pokud je dostatečně velké, je to cítit, když vypadne z mandle!

Kameny na mandlích se nejčastěji objevují po častých zánětech mandlí, nebo pokud máte prostě příliš velké mandle se spoustou kráterů.

Není přesně známo, kolik lidí je k těmto „kamenům náchylných“, ale při jednom vyšetření, kde magnetickou rezonanci hlavy podstoupilo 150 lidí, mělo kameny v mandlích asi 24 procent z nich.

Lékaři a vědci se stále přou o to, jak přesně kamínky na mandlích vznikají, ale jedno je jisté – odumřelé buňky, hlen z úst a kousky potravy uvíznou ve štěrbinách na mandlích, kde ztvrdnou v jednu homogenní hmotu.

Většina lidí, jak jsme řekli, necítí, že by v jejich mandlích byly kameny. Když jsou však větší, způsobují bolesti v krku, uší a opravdu špatný dech – protože bakterie a další mikrobi se živí kameny ve vašich mandlích a pak uvolňují vedlejší produkty síry, které způsobují zápach z úst.

Pokračování na další straně

1
2