Šokující upřímnost lékaře o mamografii, kterou by si měla přečíst každá žena!

Podle doktora Bena Johnsona zvyšuje v některých případech mamografie možnost vzniku rakoviny prsu. Níže lékař a autor, Ty Bollinger, diskutuje o mamografii. Bude to poučné.
Dr. Ben Johnson: Napsal jsem knihu pro ženy s názvem Tajemství zdraví prsou. Předepisováním mamografie ženám nadělá lékařská komunita více škody než užitku, protože tento test zvyšuje šanci na rakovinu prsu. Přesto většina gynekologů a rodinných lékařů pravidelně posílá ženy na mamografii, čímž zvyšuje riziko rakoviny prsu o 4 procenta.

Ty Bollinger: Takže technika používaná v mamografii, která má odhalit rakovinu prsu, ve skutečnosti rakovinu prsu způsobuje.

Dr. Ben Johnson: Jo, je to hrozná věc. Během vyšetření jsou prsa žen stlačena a podrobena radiační léčbě, která může způsobit rakovinu. A je jen 50procentní šance, že vyšetření odhalí, že s prsem pacientky není něco v pořádku. To je velmi nízká míra a ještě hroznější je skutečnost, že se mohou začít množit i rakovinné buňky. I když existují mnohem účinnější vyšetřovací metody, mamografii nutí všude, chtějí ji ženám vtlačit do krku.

Pokračování na další straně