Smrtící směs. Živí rakovinné buňky, ničí játra


Nejnovější vědecké výzkumy si nedělají žádné iluze. Obézní lidé, kteří pravidelně konzumují alkohol, jsou ohroženi mnoha vážnými nemocemi. U těchto pacientů je mnohem pravděpodobnější, že se u nich vyvinou nádory a závažná onemocnění jater.

Výsledky výzkumu, které byly prezentovány na letošním Evropském obezitologickém kongresu (ECO) v nizozemském Maastrichtu, potvrdily, že obezita významně zvyšuje riziko vzniku rakoviny související s alkoholem. Australský výzkumník z University of Sydney Dr. Elif Inan-Eroglu se rozhodl prověřit, do jaké míry nadměrný tělesný tuk a pití alkoholických nápojů ovlivňují vývoj rakovinných buněk v těle. Studie byla založena na údajích z britské britské databáze Biobank.

Během 12letého sledování byl analyzován zdravotní stav cca 400 tisíc osob. pacientů. 17 617 účastníkům byla diagnostikována rakovina související s alkoholem, zatímco 20 214 účastníkům byla diagnostikována rakovina související s obezitou.

Odborník došel k závěru, že lidí, kteří pravidelně pijí alkohol a zároveň bojují s obezitou, je 53 procent. větší pravděpodobnost vzniku rakoviny ve srovnání s lidmi s normální hmotností. Naopak u štíhlých pacientů konzumujících alkohol bylo riziko rakoviny 19 %. vyšší než u štíhlých lidí, kteří nepili.

Pokračování na další straně