Skvělý trik, aby vaše bílé boty vypadaly opět jako nové

xr:d:DAFknNAlYuQ:8,j:2228548017484198296,t:23060121

Všichni se potýkáme s problémem, že krásné bílé tenisky, které jsme si kdysi koupili, přestávají být krásné. Žloutnou a šednou a z krásných tenisek, které jste kdysi milovali, se stávají tenisky, které odkládáte do skříně.

Pokud se chcete dozvědět několik užitečných tipů a triků, díky kterým budete moci své tenisky opět nosit s hrdostí, čtěte dále. Dozvíte se, jak účinně vybělit a vyčistit plátěné boty a zažloutlou gumu na nich.

Mýdlo a voda.


Klasická metoda, ale v některých případech účinná. Drhněte a oplachujte vodou a mýdlem. Pokud to nestačí, můžete zkusit vložit do pračky. Pozor však! Lepené látkové návleky do pračky nedávejte.

Vyzkoušejte citron!


O citronu se říká, že je všelékem na domácí práce. Je to pravda. Kromě zdravotních účinků mají citrony také praktické využití. Citrony se totiž často používají jako přírodní bělicí prostředek. Citron můžete rozkrojit a potřít jím zažloutlé boty nebo jím potřít celou botu.

Pokud není k dispozici čerstvý citron, lze použít citronovou šťávu v utěrce. V takovém případě potřete boty hadříkem. Po potření nechte citron působit 10-15 minut a poté opláchněte studenou vodou. Když tenisky uschnou, měly by být znatelně bělejší. Dost snadné, že?

Bělící zubní pasta.


Možná si říkáte, že je to nesmysl. Jak může zubní pasta fungovat na tenisky? Je velmi účinná. Bělící zubní pasta totiž obsahuje správné složky, které vybělí například žlutý odstín dásní.

Naneste bělící pastu na starý zubní kartáček a roztočte ji kolem dásní. Sami se přesvědčte o výsledcích.

Pokračování na další straně