Skořápky od vajec nevyhazuji. Jsou příliš cenné a dělají zázraky!

Co dělat se skořápkami od vajec? Rozhodně je nevyhazujte do koše. Jsou velmi dobrým zdrojem vápníku, železa a dalších minerálů. Budete překvapeni, k čemu je využijete.

Využití mušlí na zahradě

1. Obohacují půdu vápníkem, proto je v podzimních měsících zahrabejte do země. Díky tomu budou mít čas se rozložit, dokud rajčata nezasadíte (březen / duben). Milují vápník.

2. Pokud vaše záhony napadnou slimáci, posypte jim rozbité ulity na cestu a kolem rostlin. Ostrá bariéra z mušlí neprorazí.

3. Rozemleté ​​vaječné skořápky použijte jako hnojivo pro rostliny, které potřebují více vápna a preferují zásaditou půdu s vyšším pH, jako je levandule.

Použití vaječných skořápek v koupelně

1. Smíchejte  libovolnou zubní pastu a vaječné skořápky v misce. Směs naneste na spárovací hmotu, kde se nachází plíseň. Poté počkejte asi 10 minut. Po uplynutí této doby celou směs smyjte. Vaječné skořápky mají bělící a abrazivní vlastnosti, proto dobře odstraňují zaschlé nečistoty.

2. Připravte si přírodní odstraňovač vodního kamene. Skořápky osušte v troubě a přidejte do nich jedlou sodu a trochu octa. Takovým opatřením snadno odstraníte vodní kámen z armatur.

3. Skořápky jsou navíc velmi dobré bělidlo. Hrst z nich propláchneme a vaříme ve vroucí vodě asi 15 minut. Poté je nasypte do plátěných sáčků a spolu s oblečením vložte do pračky. Skořápky je ekologické a antialergické bělidlo.

Pokračování na další straně