Šikovný TRIK pro všechny hospodyňky: Vložte bobkový list do pračky, efekt vás okouzlí

Když voda trochu vychladne, po 20-30 minutách do ní oblečení namočte a nechte pár hodin odstát. Pro lepší efekt je můžete čas od času promíchat ručně. Poté oblečení dobře vyždímejte a vyperte jako obvykle v pračce nebo ručně.

Tento trik funguje nejlépe s bílým oblečením. Zde, pokud bobkový list nepomůže, existuje několik dalších způsobů, které můžete vyzkoušet. Jedním z nich je dávat dvě lžíce soli do pračky. Odedávna se používal k praní záclon a ubrusů, protože účinně odstraňoval skvrny a navracel jim sněhově bílou barvu. Dá se s úspěchem použít na barevné látky. Pak oživí barvu a zabrání jejímu vyblednutí.

Je dobré vědět, že bobkový list není jediné koření, které v koupelně dobře funguje. Pepř také funguje dobře, než vybledne a zabarví oblečení v pračce. Je to starý přírodní způsob, který stojí za to znát. Je důležité, aby se dal použít na bílé i barevné látky. Ale ještě není konec.

Pokud rádi nosíte černé a tmavé oblečení, zkuste do prádla přidat kávu nebo čaj. Tento jednoduchý, ekologický trik vám umožní vychutnat si intenzivní černou vašeho oblíbeného oblečení. Do mycí komory (bez podstavce) stačí nalít čtvrt sklenice silného čaje nebo kávy. Tento nápoj má velmi intenzivní barvu a zabrání vyblednutí vašeho oblečení. Bude působit jako přirozená barva. Jen se ujistěte, že máte v bubnu pouze černé a tmavé věci.