S tímto zhubnete raz dva bez hladovění: Jak uvařit kukuřičnou kaši + recept na pravou italskou polentu

Aztéci a Májové uctívali kukuřici jako posvátnou rostlinu. To zaujalo objevitele Ameriky, Kryštofa Kolumba, a přivezl do Evropy dva klasy kukuřice, čímž udělal radost nám všem, ale zejména italským, rumunským a moldavským lidem, kteří dnes jídla ze zlaté kukuřice považují za svůj národní pokrm.

Kukuřičná kaše, na jejíž vaření existují poměrně jednoduché recepty, je jedním z nejméně kalorických pokrmů a přitom je bohatá na stopové prvky. V různých částech světa slouží jako základ pro přípravu gomi, mamaligy, baste, banoše nebo italské polenty.

Dnes vám sdělíme, jak si připravit kukuřičnou kaši, která je nezbytná pro dietní stravu, abyste získali nejen výživné, ale i chutné jídlo. A jako bonus přidáváme recept na národní italské jídlo − slavnou kukuřičnou polentu.

Jak uvařit kukuřičnou kaši

Tajemství přípravy

Rozemletí

Kukuřičná krupice bývá buď jemně, středně nebo hrubě namletá. Mletí najemno se používá do instantních kaší a v dětské výživě.

Tato krupice se pak vařím 15 minut na mírném ohni. Právě z takovéto krupice se připravuje tradiční huculský banoš a moldavská mamaliga.

Střední namletí se používá u většiny jídel. Kaše z kukuřičné krupice středně namleté se vaří 30 minut na mírném ohni.

Hrubá krupice zase účinně čistí střeva, ale vaří se delší dobu než jiné druhy. Právě z ní se připravuje klasická italská polenta. Doba vaření této krupice je alespoň 50 minut.

Vařit v hrnci, v troubě nebo mikrovlnce?

Kaše se nevaří snadno, lepí se a připaluje se. Chcete-li tomu zabránit, zvolte nádobí se silným dnem. A často ji během vaření míchejte.

V troubě můžete vařit kaši v hrnci. Na 1 díl krupice dejte 2 díly vody, vložte do trouby a vařte 40 minut při teplotě 180 stupňů.

článek pokračuje na další stránce…