Rozřízla houbu na nádobí a nasypala do ní sůl. Problém, který měla více než měsíc, zmizel během jediného odpoledne!

Chladničky jsou vynikajícím nástrojem pro skladování mnoha druhů potravin, ale odborné výzkumy ukazují, že vlhkost, kterou uchovávají, může ve skutečnosti způsobovat řadu problémů. Kromě toho se v chladničkách často vyskytují nepříjemné pachy. Nejlepším způsobem, jak se těmto negativům vyhnout a udržet chladničku v perfektním stavu, je však přidání soli do houby. Tento trik udrží potraviny čerstvé mnohem déle.

I přes nízké teploty udržované v těchto zařízeních je prostředí příznivé pro vznik a růst bakterií a některých plísní. To způsobuje rychlejší kažení skladovaných potravin. Kromě pravidelného čištění všech částí chladničky lze těmto nepříjemnostem předejít používáním houbičky se solným roztokem. Ta sníží vlhkost v chladničce a vytvoří optimální prostředí pro uložené potraviny.

Veškerá vlhkost v chladničce je výsledkem odpařování vody z chlazených potravin. Když je teplota v chladničce nízká, tato vlhkost začne kondenzovat a usazovat se na stěnách. Odtud musí být pravidelně odváděna ven odtokovým kanálem. V opačném případě se může na dně chladničky vytvořit louže, která může vážně snížit funkčnost chladničky nebo ji dokonce zcela poškodit.

Pokračování na další straně