ROSTLINA, KTERÁ SPALUJE BRADAVICE JAKO LASER: A to pouze tehdy, když ji používáte takto

Bylina rusa je nejen známým lidovým prostředkem proti bradavicím, ale používá se také k čištění jater, proti astmatu, žaludečním potížím a žlučníku.

Rusa neboli rosopas, vlaštovičník, lišejník, hadí mléko, vlaštovičník (Chelidonium majus) je neobyčejně léčivá rostlina bohatá na žlutou šťávu, která vytéká, když ji utrhnete. Předpokládá se, že vlaštovky si touto šťávou potírají oči svých mláďat, aby viděly (odtud její latinský název: cheliodon ve staré řečtině znamená polykat). Po staletí se tato rostlina používá v lidovém léčitelství k léčbě šedého zákalu a zánětu spojivek, uvádí Espresso.

Rusa má více efektů

Povzbuzuje práci jater, zmírňuje žaludeční potíže a bolesti žlučníku, odstraňuje bradavice a v kombinaci s kopřivou a dobrotou tiší příznaky alergie.

Rostlina dále obsahuje proteolytické enzymy, hořčiny a trochu silice. Třítýdenní kúra s čajovou směsí růže, máty a pampelišky je výborným prostředkem k pročištění jater a cév. Toto ošetření se doporučuje zejména lidem trpícím lupénkou a ekzémy.

Léčba bradavic

K léčbě bradavic se používá čerstvá šťáva z trávy rusa, která se aplikuje přímo na bradavici, nebo tinktura z rusa, která se připravuje takto:

Naplňte čistou 250 ml sklenici čerstvým nasekaným žitem a zalijte jablečným octem. Uzavřeme a necháme měsíc stát na tmavém místě za častého protřepávání. Přeceďte a třikrát denně přikládejte na bradavice.

Můžete také namočit kousek gázy touto tinkturou a zajistit ji obvazem, pokud máte více bradavic na malé ploše. Gáza by se měla měnit dvakrát denně. Doporučuje se také pít tuto tinkturu (1 čajová lžička denně zředěná vodou). Rusa by měla být používána opatrně a přísně dodržovat předepsané dávky a délku léčby.

Pokračování na další straně