RAKOVINA Slinivky: 8 příznaků, které byste neměli ignorovat, pokud si něčeho všimnete, URGENTNĚ JDĚTE K LÉKAŘI!

Tato rakovina má nejvyšší úmrtnost ze všech forem rakoviny, protože je velmi obtížné ji odhalit v raných stádiích, kdy jsou šance na vyléčení vyšší a optimističtější. Tyto příznaky však mohou naznačovat, že něco není v pořádku.

Jak stárneme, stáváme se nemocnějšími a moudřejšími. Už dopředu tušíme, kdy nás bude bolet hlava, kdy jsme dostali horečku a kdy jsme „chytli“ virózu. Ženy jsou také zběhlé v odhalování mykóz intimní oblasti, příchodu změn počasí a menstruace a muži například zánětů uší. Málokdo z nás ale myslí na slinivku břišní.

Je to jeden z orgánů, o kterém víme, že ho máme, ale nezatěžujeme se tím. Pravděpodobně také znáte jeho funkci, která zahrnuje trávení potravy a kontrolu hladiny cukru v krvi. Ale navzdory tomu, kdyby se o tom čas od času někdo nezmínil, léta bychom na slinivku nemysleli. Kromě případů, kdy nastanou problémy.

Udržuje se na celém organismu

Totiž, dokud dělá svou práci, je vše v pořádku. Ve chvíli, kdy však začne „neposlechnout“, může zasáhnout celý organismus.

Přestože se rakovina slinivky nejčastěji vyskytuje u lidí starších šedesáti let, není vyloučeno, že se může objevit i u mladších lidí. Tato hranice se v posledních letech naopak začala snižovat, a tak jsme svědky případů, kdy touto rakovinou byli postiženi i dvacátníci.

A nejhorší na celém příběhu o rakovině slinivky je, že tato rakovina má nejvyšší úmrtnost ze všech forem rakoviny.

To je důvod, proč je velmi obtížné ji odhalit v rané fázi, kdy je šance na vyléčení vyšší a optimističtější.

rakovina-gusterale

Proč je těžké to odhalit?

Slinivka břišní se nachází hluboko uvnitř těla, za žaludkem, je dlouhá jen asi patnáct centimetrů, takže změny v ní jsou špatně vidět i cítit. Také lidé mají tendenci ignorovat příznaky, dokud se rakovina slinivky nerozšíří do okolních orgánů. Z tohoto důvodu je velmi důležité naslouchat svému tělu a reagovat, když si všimneme, že naše tělo již nefunguje jako dříve.

pokračování na další straně