Rada profesionálního zahradníka: snadný způsob, jak odstranit plevel mezi dlažebními kostkami pomocí několika korun

Snad každý, kdo má rád svůj domov, má zahradu, která zkrášluje okolí a pěstuje krásné květiny. Zahrady mají obvykle řadu zpevněných cestiček z dlažebních kostek. Tyto dlažební kostky však může „zdobit“ také plevel a tráva vyrůstající ze spár mezi dlažebními kostkami. Jak lze tyto nevzhledné části zahrady snadno a rychle odstranit?

Ozdobné chodníčky, malé cestičky a cestičky kolem okrasných zahrad mohou celou zahradu nebo chalupu příjemně oživit. Díky dlažbě není třeba chodit po trávníku a mezi okrasnými záhony se lépe prochází. Tyto cestičky se obvykle vyrábějí z keramických nebo betonových kostek, ale někteří lidé používají klasické venkovní dlažby. Ať už je použit jakýkoli materiál, mezi dlažebními kostkami jsou mezery, kde může snadno růst drobná tráva a plevel.

Mezi dlaždicemi někdy roste spousta drobného plevele a trávy. Tento plevel kazí celkový dojem ze zahrady. Pokud plevel okamžitě neodstraníte, ještě více se rozroste a kazí estetický vzhled zahrady. Mohou také zničit samotnou dlažbu. Aby se těmto problémům předešlo, je třeba plevel z chodníku opakovaně odstraňovat.

Odplevelení je účinná metoda, ale není to dlouhodobé řešení. Jakmile totiž plevel odstraníte, druhý den začnou růst další plevele. Důležitější je, že plevele mají hluboké podzemní kořeny, takže vytrhnutím nadzemní části plevele se odstraní výhonky, které však nemohou dlouho čekat.

Pokračování na další straně