První pomoc pro tělo: lékař jmenoval 4 silné rostliny proti chřipce – sníží teplotu a zmírní bolesti

Chřipku pomohou zmírnit léčivé rostliny, na které mnozí neprávem zapomněli. Praktikující revmatolog, neurolog, akademik Ruské akademie lékařských věd Pavel Evdokimenko vyjmenoval přírodní prostředky, které pomohou tělu rychleji získat sílu.

Kalina obecná (Viburnum opulus) je větší keř nebo malý stromek z příbuzenstva zimolezů a pámelníku. Vyskytuje se od severní Afriky přes většinu Evropy až po střední Asii a západní Sibiř. V České republice roste roztroušeně až hojně od nížin do podhůří, obvykle na vlhčích místech, v listnatých lesích a hájích nebo v křovinách podél potoků a cest

 Plody kaliny vám pomohou potit se, snížit teplotu a zmírnit bolesti těla . Mohou být nahrazeny farmaceutickým tekutým výtažkem z kalina. Bobule lze užívat jak během nemoci, tak 1-2 měsíce po ní na zotavení. Chcete-li to provést, nalijte 2 polévkové lžíce bobulí se sklenicí vroucí vody a nechte asi půl hodiny. Pijte ½ sklenice teplé před jídlem nebo během jídla. „Tekutý extrakt z kalina se pije přísně podle pokynů k léku,“ objasňuje lékař.

Pokračování na další starně