PROTO SE VAŠÍ ORCHIDEJI NEDAŘÍ: Takhle se nezalévá, to je pravidlem a VŽDYCKY vám VYKVETE!

Možná jste právě dostali svou první orchidej, takže jste ztraceni ve světě plném informací, nebo si jen rádi čtete o svých oblíbených pokojových rostlinách. Ať tak či onak, v tomto textu můžete najít nejdůležitější návody na pěstování a péči o orchideje a pár triků pro zlepšení zdravotního stavu orchidejí.

PÉČE O ORCHIDEJ ANEB JAK SPRÁVNĚ ORCHIDEJ ZAlévat:

Asi všichni už víme, že orchideje se nezalévají jako jiné rostliny. Vzhledem ke struktuře substrátu, ve kterém žijí, je nutné upravit způsob zálivky.

Například kokosový substrát nemůže během minuty přijmout dostatek vláhy, aby dodal orchideji kvalitu, ani se za tu dobu orchidej nemůže opít. Pokud však tento substrát zaléváme správným způsobem, bude lépe zadržovat vláhu a tím snížit frekvenci zalévání našich spolubydlících.

SPRÁVNÉ ZÁLEŽÍ ORCHIDEJ:

Nejprve, jak to nedělat: Orchideje nedáváme pod tekoucí vodu, protože substrátem prostě projde.

Vezměme si květináč větší než ten, ve kterém byla orchidej zasazena.

Nalijte do misky vodu a pokud je čas doplnit, přidejte doporučené množství hnojiva na orchideje a vodu promíchejte, aby se v misce správně rozprostřela.

Orchideu vložte do vody a nechte alespoň 20 minut namočit (můžete ji nechat pár hodin v případě, že je hodně dehydrovaná, neublíží jim).

Poté orchideje vyjmeme a necháme přecedit a vrátíme na své místo.

Pokračování na další straně

1
2