PROČ NÁUŠNICE PÁCHNE, KDYŽ JE SUNDÁTE?: Odpověď se vám nebude líbit

Je to hromada odumřelých buněk, oleje a jakýchkoli přípravků péče o vlasy nebo obličej, které skončí v oblasti ušního lalůčku. Takže – mix těch tří nebo čtyř věcí. Vše se změní v zelenohnědou spodinu a začne se projevovat, protože bakterií je stále více. Ve skutečnosti se podobná věc děje i v jiných částech těla, ale vy si toho nevšimnete stejným způsobem. Když si obličej pravidelně nepeelingujete, ucpávají se vám póry a pleť se mastí, a když to neděláte s patami a neodstraňujete odumřelou kůži z nohou, paty praskají a vypadají ošklivě.

Totéž se děje s vašimi ušima, pouze v kombinaci s pokožkou hlavy a ušním olejem. Ta zóna se trochu hůř čistí, takže se hromadí.

Každý, kdo má propíchnuté uši, to alespoň jednou zažije, ale jsou lidé, kterým hrozí vyšší riziko. Pokud jste si právě nechali propíchnout uši a dírky se právě zahojily, je možné, že vaše tělo stále reaguje na novou ránu produkcí dalších kožních buněk. Také pokud nosíte náušnice, které nikdy nesundáte, nebo jste starší a dírky se pomalu začínají zvětšovat, roztahovat.

Co byste měli dělat?

Nejprve sejměte náušnice a nechte ucho chvíli „dýchat“. Pokud už týdny nosíte stejné náušnice a nesundáte je, pravděpodobně musíte dát svým uším pauzu.

Pokud jste je právě propíchli, nesundávejte je, dokud vám to neřekne odborník, který vám uši propíchl.

Jakmile jsou vaše uši volné, je čas na hloubkové čištění.

Začněte neutrálním mýdlem a měkkým hadříkem. Vyčistěte ucho zepředu i zezadu a odstraňte veškerou „odumřelou kůži“. Pokud jsou vaše uši velmi podrážděné, přidejte nějaké antibakteriální činidlo. Můžete také aplikovat hydratační krém.

Poté nechte uši, aby se zotavily, dýchaly a šperky dobře vyčistěte. Všechny náušnice byste měli vyčistit, jakmile je sundáte. K čištění kovu můžete použít mýdlo nebo prostředek na nádobí a měkký hadřík, ale opatrně s měkčími drahokamy jako je tyrkys, perly,…

Sdílejte to s lidmi, kteří mají propíchnuté uši.