PŘÍZNAKY, KTERÉ BYSTE NIKDY ANI DEN NEMĚLI IGNOROVAT: 7 příznaků, že vaše slinivka je ve vážném NEBEZPEČÍ!

Rakovina slinivky břišní je jednou z nejobtížnějších forem zákeřné nemoci, protože symptomy jsou v raných stádiích obtížně rozpoznatelné. I když se projeví, lidé je obvykle připisují nějakému jinému problému, a proto je velmi důležité vědět, co je potřeba k tomu, aby ve vás vzbudilo podezření.

Nádory slinivky břišní mohou být exokrinní nebo endokrinní, přičemž poslední jmenovaný může narůst až o deset centimetrů, než se objeví „specifičtější“ příznaky, které by vás znepokojovaly – bolesti a boule, hubnutí, zvětšená slezina.

Vzhledem k tomu, že příznaky často chybí, uplyne před stanovením diagnózy příliš mnoho času a asi 85 procent lidí se ozve, když rakovina metastázuje do jater nebo plic.

Aby byla rakovina slinivky diagnostikována včas, odborníci vyčleňují sedm příznaků, které by měly vzbudit podezření, a pošlou vás k lékaři na testy.

1. Bolesti zad nebo žaludku

Časté bolesti v břiše nebo uprostřed zad mohou být způsobeny nádorem. Nádor může v závislosti na umístění a velikosti tlačit na orgány v blízkosti slinivky břišní a blokovat trávicí trakt, může tlačit i na nerv.

2. Trávicí problém

Nádor může blokovat nebo zpomalovat trávicí procesy, takže je možné, že se kromě zažívacích potíží může objevit i nechutenství a nevolnost.

Pokračování na další straně