PŘEŽILA 2 INFARKTY: Toto jsou příznaky, které se objevují o několik dní dříve, pokud je budete ignorovat, nemáte šanci se zachránit

Chci, aby lidé věděli, že něco takového se může stát každému. Nejsem kuřák, nepatřím do žádné rizikové skupiny lidí ani nikdo z mé rodiny nemá problémy se srdcem

„Cítil jsem strašnou závrať, tak silnou, že jsem nemohl popadnout vzduch. Když jsem se začala potácet po pokoji a bylo mi hrozně nevolno, zavolala jsem manželovi,“ říká Nikol.

Matka dvou dětí prodělala první infarkt, když jí bylo 38 let. O dva roky později se stejný scénář opakoval a ve zpovědi upozorňuje, že příznaky cítila už před lety. Nicole z Melbourne prozradila, že dny před velkým dnem se jí točila hlava a měla zvláštní návaly horka.

Vše se začalo zhoršovat jednoho večera, kdy uspala děti. Příznaky náhle zesílily.

„Cítil jsem strašnou závrať, tak silnou, že jsem nemohl popadnout vzduch. Když jsem se začala potácet po pokoji a bylo mi hrozně nevolno, zavolala jsem manželovi,“ říká Nikol.

Cítila silnou bolest v čelisti a její manžel pak zavolal záchranku. Podle ní v tu chvíli věděla, že se děje něco vážného, ​​i když příznaky s infarktem nespojovala. Zmíněné příznaky nepoznali ani lékaři, kteří vyrazili do terénu.

„Řekli mi, že jde nejspíš o gastroenterologické problémy a že bude nejlepší, když půjdu na kontrolu do nemocnice. Udělali mi EKG a hned jsem si všiml na jejich tvářích, že něco není v pořádku. Věděla jsem, že se mi neděje nic dobrého,“ řekla.

Nikol byla převezena na pohotovost a lékaři zjistili, že až 80 procent pravé koronární tepny je ucpaných. Pak jí implantovali čtyři stenty, ale o dva roky později, v předvečer jejích 40. narozenin, se stalo to samé. Nikol dostala infarkt a tentokrát měla 95procentní ucpání téže tepny. Byl jí implantován další stent.

Pokračování na další straně