Používáte aviváž ALE OBLEČENÍ STÁLE NEVONÍ DOSTATEČNĚ? KAŽDÝ BY TO MĚL VĚDĚT

Zdá se, že není nic jednoduššího než prát prádlo v pračce. I tento triviální byznys má však mnohem více „nástrah“, než byste si dokázali představit.

Nadměrná teplota vody

Oblečení si déle zachová svůj tvar a barvu a bude se opotřebovávat pomaleji, pokud je budete prát na nižší teploty. Horká nebo studená voda si navíc poradí se špínou stejně tak, jako horkou máte dobrou pračku a prací prostředek. Pouze položky jako ložní prádlo nebo ručníky lze prát na 90 °C za účelem dezinfekce. Vše ostatní lze prát na nižší teploty.

Příliš mnoho pracího prostředku nebo aviváže

Přebytek pracího prostředku může ucpat dávkovač pracího prostředku a způsobit nepříjemný zápach a příliš mnoho aviváže ztěžuje praní oblečení. Pečlivě si přečtěte dávky na obalu a nezapomeňte použít odměrku. Pokud jsou vaše věci velmi špinavé, použijte režim praní nebo spusťte 2 cykly.

Na veškeré oblečení používejte aviváž

Kromě toho, že je látka sametová, aviváž usnadňuje žehlení. S postupem času se ale snižuje i nasákavost látky, proto ji raději nepoužívejte k praní ručníků, sportovního oblečení nebo jiných věcí z mikrovlákna, elastanu nebo spandexu.

Nadměrné praní džínoviny

Výrobci džínoviny mají v tomto ohledu radikální názor: doporučují vám, abyste se vzdali praní v pračce, aby si déle zachovali barvu. Pokud nejste připraveni se tímto doporučením řídit, optimální interval mezi 2 umytími je období 2 až 6 měsíců v závislosti na tom, jak často džíny nosíte a na individuálních vlastnostech vašeho těla.

Pokračování na další straně

1
2