POKUD VÁS PRSA SVĚDÍ, LÉKAŘI VARUJÍ: Ženy, musíte to vědět, MŮŽE TO BÝT VELMI NEBEZPEČNÉ

Vzhledem k tomu, že v hrudníku máme spoustu nervových zakončení, každé podráždění může způsobit svědění a vyvolat strach a paniku, že s naším zdravím není něco v pořádku.

Gynekoložka doktorka Alisa Dvek říká, že k ní pacientky neustále přicházejí se svěděním prsou a nejčastější příčinou je nějaké podráždění.

– Může to být kvůli materiálu, ze kterého je vyrobena nová podprsenka, nové koupelové mýdlo nebo nějaký nový tělový krém, který jste začali používat. Někdy je svědění doprovázeno vyrážkou, řekla.

Sportovní podprsenky způsobují velké podráždění, protože shromažďují velké množství potu, takže pokud vaše podprsenka nepropouští pot, může dráždit pokožku hrudníku a vést ke svědění. To se neomezuje pouze na sportovní podprsenky. To platí i pro ostatní podprsenky, které musíte pravidelně prát bez ohledu na to, jak moc vás láká je nosit každý den.

Pokud se jedná o vnější podráždění, pak ucítíte svědění na obou prsou, protože to pravděpodobně pochází z něčeho, co je s nimi v kontaktu. Poté zkuste podprsenku vyprat, vyměnit mýdlo nebo tělové mléko, a pokud svědění a vyrážka neustoupí, poraďte se s dermatologem, který určí, že svědění není důsledkem lupénky nebo ekzému. Na hrudník se samozřejmě mohou přenést i některá onemocnění, která postihují jiné části těla.

Pokračování na další straně