POKUD SE VÁM TOTO STANE V NOCI, JE VAŠE SRDCE OHROŽENO: Kardiolog odhalil, kdy neškodný příznak představuje VÁŽNOU HROZBU

Pokud jste to nevěděli, problémy v posteli mohou být jedním z klíčových důvodů vážných srdečních chorob.

Na zdraví srdce má vliv celá řada faktorů, z nichž nejdůležitější jsou strava a fyzická aktivita. A co se stane, když jsme v klidu? Podle lékařských odborníků mohou některé „noční“ akce ovlivnit zdraví a zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Pokud se v noci v posteli převracíte, může to mít negativní důsledky i na zdraví kardiovaskulárního systému, říká kardioložka doktorka Katie Tomaško. To souvisí s krevním tlakem, který klesá, když tvrdě spíte, řekla.

„Pokud máte potíže s usínáním nebo se v noci často budíte, určitě vám stoupne krevní tlak,“ říká Tomaško. „Toto zvýšení tlaku není dobré pro zdraví srdce, což vede ke zvýšenému riziku kardiovaskulárních onemocnění.“

Vědecké studie také ukázaly, že nespavost, porucha spánku, která ztěžuje usínání nebo udržení spánku, je spojena s řadou kardiovaskulárních onemocnění, včetně hypertenze, srdečních chorob a srdečního selhání.

Pokračování na další straně